facebook
Aktualności

Aktualności

Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137

Aktualności

archiwum >

Wydarzenia z ostatniego okresu

22/01/2021

Feryjne wyzwania – wyniki

Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca  szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

[więcej...]
Informacja o wyborze oferty
15/01/2021

Informacja o wyborze oferty

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021

[więcej...]
Odkryj swój Skarb 2020
13/01/2021

Odkryj swój Skarb 2020

Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury

[więcej...]
28/07/2020

Muzyka w Raju

wstecz >

Muzyka w Raju 2020, w sieci, ale nie tylko…

Festiwal „Muzyka w Raju” odbywa się nieprzerwanie od roku 2003. W latach 2003 do 2018 jego koncerty odbywały się wyłącznie na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego w Gościkowie-Paradyżu, a od roku 2019 także w innych ośrodkach Ziemi Lubuskiej.

Festiwal jest największym wydarzeniem w dziedzinie muzyki klasycznej w tej części Polski. Gromadzi czołowych wykonawców muzyki dawnej z Europu i z innych kontynentów, przyciąga tysiące słuchaczy z Polski i z zagranicy, a transmisje i retransmisje radiowe docierają do milionów melomanów na całym świecie. Festiwal jest inicjatorem wielu bardzo popularnych projektów muzycznych, z których wiele realizowanych jest na terenie Ziemi Lubuskiej, z reguły we współpracy z lokalnymi samorządami i instytucjami kultury.

W roku 2020 miała odbyć się XVIII edycja festiwalu, największa z dotychczasowych, ponieważ trwająca ponad dwa tygodnie i licząca prawie 40 koncertów. Pandemia uniemożliwiła realizację festiwalu w zaplanowanej formie. Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia oraz fakt, że oparte jest ono na rezydencji wszystkich uczestniczących w festiwalu artystów na terenie opactwa w Paradyżu, niemożliwe okazało się zapewnienie warunków pozwalających na przyjazd wszystkich artystów oraz ich długotrwały, bezpieczny pobyt w klasztorze. Organizatorzy uznali również, że tak duże wydarzenie może być potencjalnym zagrożeniem dla uczestniczących w nim słuchaczy, więc stosunkowo wcześnie podjęli decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji festiwalu na przyszły rok. Jednocześnie rozpoczęte zostały prace nad stworzeniem formuły, która pozwalałaby na przeprowadzenie w oryginalnych terminach cyklu działań, które byłyby atrakcyjnym i wartościowym merytorycznie substytutem tradycyjnego festiwalu.

Od wielu lat festiwal dokumentuje wchodzące w jego skład wydarzenia w formie najwyższej jakości rejestracji dźwiękowych i filmowych. Materiały wykorzystywane były dotąd jedynie sporadycznie, przede wszystkim w działaniach promujących festiwal. Nowa sytuacja stworzyła okoliczności, w których materiały te, po wnikliwym opracowaniu i po profesjonalnych montażach, stały się nie tylko cennym zasobem archiwalnym, ale przede wszystkim atrakcyjną ofertą dla melomanów.

W oparciu o te zasoby organizatorzy postanowili zaproponować w okresie od 7 do 23 sierpnia internetową, a więc dostępną dla melomanów na całym świecie, wersję festiwalu, polegającą na codziennym streamingu premierowych filmów zarejestrowanych w czasie poprzednich edycji festiwalu w latach 2016, 2018 i 2019.

Jednocześnie organizatorzy postanowili zaproponować mieszkańcom Ziemi Lubuskiej oraz częściowo Wielkopolski oraz Dolnego Śląska możliwość obejrzenia filmów w czasie specjalnych projekcji orgaznizowanych we współpracy z lokalnymi parterami. W ten sposób festiwal przestanie być wydarzeniem jedynie wirtualnym, ale stanie się także zjawiskiem społecznym, które może zapoczątkować nową formę obecności muzyki klasycznej w wielu miejscowościach, które na co dzień są jej pozbawione. W różnych miejscowościach projekcje przybierają różną formę – od pojedynczych seansów po kilkudniowe mini festiwale. Projekcje odbywają się zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

Mecenasem projektu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego Głównym Partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
PROGRAM GAIKI


afisze___jerzmanowa_www.jpg