facebook
Aktualności

Aktualności

Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137

Aktualności

archiwum >

Wydarzenia z ostatniego okresu

22/01/2021

Feryjne wyzwania – wyniki

Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca  szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

[więcej...]
Informacja o wyborze oferty
15/01/2021

Informacja o wyborze oferty

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021

[więcej...]
Odkryj swój Skarb 2020
13/01/2021

Odkryj swój Skarb 2020

Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury

[więcej...]
02/09/2020

Młodzieżowe Pożegnanie Wakacji

wstecz >

TMK aka Piekielny – głogowski raper, Krzysztof Piersa – pisarz i youtuber, Piotr Jurkowski – zawodnik i trener sportów walk to niektórzy z zaproszonych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej profesjonalistów do poprowadzenia warsztatów dla młodzieży podczas Młodzieżowego Pożegnania Wakacji. Atrakcji było jednak dużo, dużo więcej. Masa frajdy, zabawy, wiedzy i rozrywki - takie zakończenie wakacji z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Był to czas młodzieżowej integracji, rozmów i wyjątkowych spotkań.

Intensywną końcówkę wakacji specjalnie dla młodzieży z gminy Jerzmanowa zorganizowało w tym roku GCK w Jerzmanowej. W okresie od 18 do 28 sierpnia przez 8 dni kolejno w Smardzowie, Jerzmanowej, Kurowicach, Jaczowie i Łagoszowie Małym odbywały się wieczorne i nocne spotkania, zajęcia i warsztaty pn. Młodzieżowe Pożegnanie Wakacji.

Wydarzenie rozpoczęło się nocowaniem pod namiotami połączonym z warsztatami bębniarskimi prowadzonymi przez Patryka Kmiecia. Boisko przy świetlicy wiejskiej w Smardzowie dosłownie tętniło życiem, a po zmroku młodzi adepci bębnów zagrali koncert tworząc wspólne widowisko z Teatrem ognia. Kolejne wieczory były równie, a może niejednokrotnie bardziej ciekawe. Uczestnicy mogli nauczyć się sterować dronem, rozwinąć swój warsztat malarski czy opanować podstawy stolarki i poznać zasady up-cyclingu na warsztatach eko-stolarskich zorganizowanych przez Rob in Wood. Na zajęciach prowadzonych przez Piotr Jurkowskiego młodzież uczyła się podstaw samoobrony wywodzących się z boksu tajskiego - Muay Thai. Z ogromnym entuzjazmem spotkały się zajęcia o technikach i trikach fotografowania przy wykorzystaniu własnych telefonów komórkowych, prowadzone przez Rut Studio – Michała Rutkowskiego, na których młodzi ludzie opanowywali sztukę robienia selfie i fotografii kulinarnej oraz Łyknęli wiedzy o świetle, kompozycji i kadrze w fotografii.
Niełatwe tematy uzależnienia od gier komputerowych, telefonu i Internetu, a także o tym jak spełniać marzenia na spotkaniu autorskim opowiadał Krzysztof Piersa – pisarz i znany youtuber, autor książek "Komputerowy ćpun", "Złota rybka w szambie" czy "Trener marzeń". O tym, że rapowanie nie jest łatwą sztuką oraz skąd wziął się hip-hop i czym różni się od rapu dowiedzieli się uczestnicy warsztatów pod nazwą „Rapowanie z Piekielnym” prowadzonych przez Tomasza Olczaka pseudonim TMK aka Piekielny.

„Mnóstwo młodych ludzi słucha rapu w Polsce. Warto zaangażować ludzi ze środowiska, aby mogli trochę dzieciakom opowiedzieć o tym, skąd się rap wziął, o co w nim chodzi i co mogą z niego dla siebie wyciągnąć.” – pisał w swojej wypowiedzi na Facebooku.

Podczas tych zajęć uczestnicy poznawali znaczenie slangu i uczyli się jak zrymować na pozór nie rymujące się słowa. Mieli także okazję wykazać się w tworzeniu tekstu i rapowaniu przed mikrofonem.

8 dniowy cykl warsztatów zakończyło „Nocowanie na zielonej półce” na terenie świetlicy wiejskiej w Łagoszowie Małym, gdzie nawet deszcz i wiatr nie popsuł nastrojów i nie wygasił energii w uczestnikach. W ostatnim dniu młodzież  poznawała tajniki „Dzikiej kuchni” gotując zupę szczawiową i smażąc placki z pokrzywy. Była to również okazja do skosztowania kawy z żołędzi i konopi. Ostatnia noc pełna była także turniejów i rywalizacji. Pod okiem profesjonalistów z Agencji Ochrony Osób i Mienia - Józków Security zorganizowany został turniej strzelecki, a na oświetlonym lampami boisku rozegrano nocny mecz siatkówki. Do 2 w nocy uczestnicy grali w gry na konsolach PS4. Trwały turnieje gier FIFA i NBA, gry zręcznościowe i quiz wiedzy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

077mpw_gck.jpg

068mpw.jpg