25/09/2020

Monitoring na terenie WDK w Jaczowie

Nową jakość  rejestrowania i odtwarzania posiada od 23 września 2020 r.  system monitoringu wizyjnego  Wiejskiego Domu Kultury w Jaczowie i  przynależnego do obiektu  terenu .  Wykonany przez firmę ZSA Systemy Alarmowe Krystian Jacek z Głogowa. Monitoring funkcjonuje całodobowo.

Kilka zainstalowanych kamer  monitoruje teren wokół świetlicy, w szczególności scenę oraz parking, tył obiektu i częściowo remizę OSP, a także wnętrze  „WDK-u”.  Mamy ogromną nadzieję, że zadziała prewencyjnie i pozwoli odstraszyć wszystkich dewastatorów.  Wysoka jakość  nagrywania i odtwarzania obrazu  4K gwarantuje rozpoznawalność  wizerunkową  osób  przebywających  w obrębie  domu kultury.

Celem monitoringu jest zapewnienie oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników obiektu, jak również ochrona mienia podczas trwania imprez  gminnych  oraz  podczas  okolicznościowych  imprez rodzinnych  w najmowanych pomieszczeniach.  Zarejestrowany  materiał może pomóc służbom porządkowym w skutecznym rozwiązywaniu prowadzonych  spraw. W przypadku wystąpienia zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu osób lub mienia dane z kamer mogą być zabezpieczone na rzecz osób trzecich, które zostały poszkodowane na terenie objętym monitoringiem, w celu zgłoszenia zaistnienia zdarzenia do stosownych organów.