01/10/2020

Operacja „Piec do ceramiki” zakończona sukcesem.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzień 29 września br. stał się dla  GCK w Jerzmanowej dniem szczególnym, w którym wyposażenie Pracowni artystycznej w Jerzmanowej powiększone zostało o nowe wyjątkowe urządzenie - 150 litrowy, nowoczesny piec do wypalania gliny. Zlecenie zrealizowała firma THERM Budowa i remonty pieców Szymon Ściegienny z Częstochowy.

To dla nas moment przełomowy i wydarzenie ekscytujące, gdyż dzięki tej inwestycji rozszerzamy ofertę zajęć dla mieszkańców gminy o bardzo atrakcyjne specjalistyczne zajęcia z ceramiki. Na warsztatach adresowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych,   uczestnicy zapoznają się z technikami sztuki ceramicznej i całym procesem tworzenia od modelowania, zdobienia i szkliwienia po wypał prac. Zajęcia prowadzić będzie nasza instruktorka Adrianna Stosik – mgr sztuki, która swoją pracę dyplomową z ceramiki broniła na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Warsztaty obywać będą się w każde środy w Pracowni artystycznej w Jerzmanowej w godz. 15:00 – 16:15 – dzieci, 16:30 – 18:00 – dorośli. Zajęcia startują  7 października 2020r. Opłata miesięczna wynosi 20zł/os. Już dziś zapraszamy do zapisów pod numerem 76 831 21 11.

06pc.jpg

04pc.jpg