Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137
- kontakt@gckjerzmanowa.pl
- 76 838 43 24, 76 831 21 11
- Witaj na stronie portalu Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej

Aktualności
Aktualności
archiwum >Wydarzenia z ostatniego okresu
Feryjne wyzwania – wyniki
Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.
[więcej...]
Informacja o wyborze oferty
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021
[więcej...]
Odkryj swój Skarb 2020
Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury
[więcej...]Niezmiernie miło jest nam pogratulować Panu Markowi Robertowi Górniakowi otrzymania Nagrody im. Anatola J. Omelaniuka za najlepszą książkę regionalistyczną wydaną w 2019 roku przyznaną przez Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne.
Kapituła Nagrody im. Anatola J. Omelaniuka postanowiła przyznać nagrodę specjalną Panu Markowi Robertowi Górniakowi za "Pamiętniki i wspomnienia osadników rejonu gminy Grębocice" (zeszyt 5), które są kontynuacją wyjątkowej wielotomowej serii wspomnień i relacji pierwszych osadników i ich potomków na terenie Ziemi Głogowskiej.
Przypomnijmy, że Pan Marek Robert Górniak - leksykograf, pedagog, publicysta, historyk Kościoła, badacz historii ziemi głogowskiej jest także autorem 3 części publikacji „Pamiętniki, relacje i wspomnienia osadników rejonu obecnej Gminy Jerzmanowa” z których pierwsza wydana została w 2012, a ostatnia w 2017 roku. Seria ta stanowi nieocenione źródło do badań nad społecznościami lokalnymi ziem odzyskanych po 1945 r. Jest także autorem publikacji pt. „70 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczowie. Zarys dziejów 1946-2016” oraz współautorem takiej pozycji jak „Ikonografia Gminy Jerzmanowa cz. I. Pocztówki”, wydanej w 2015r.
Jeszcze raz ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie badań i publicystyki.