Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137
- kontakt@gckjerzmanowa.pl
- 76 838 43 24, 76 831 21 11
- Witaj na stronie portalu Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej
Aktualności
Aktualności
archiwum >Wydarzenia z ostatniego okresu
Feryjne wyzwania – wyniki
Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.
[więcej...]Informacja o wyborze oferty
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021
[więcej...]Odkryj swój Skarb 2020
Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury
[więcej...]Jerzmanowscy melomani rozpoczęli wiosnę od koncertu w Filharmonii Wrocławskiej. Wyjazd i obsługę logistyczną umożliwiło GCK w Jerzmanowej.
Organizatorem koncertu było Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, które zaprosiło koneserów muzyki na „Święto wiosny” Igora Strawińskiego i IV Symfonię B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena.
Grupę z gminy Jerzmanowa powitał okazały gmach Narodowego Forum Muzyki, imponujący przepiękną, nowoczesną architekturą. Wypełniona po brzegi sala koncertowa była zapowiedzią artystycznej uczty, która w tej muzycznej przestrzeni była przepięknym i niepowtarzalnym przeżyciem. Wisienką na torcie była oczywiście orkiestra koncertująca pod dyrekcją Japończyka Eiji Oue – dyrygenta czołowych orkiestr takich jak Minnesota Orchestra, Osaka Philfharmonic Orchestra oraz Orqestra Simfonica de Barcelona i Nacional de Catalunya. Ten fenomenalny Mały Wielki Muzyk po raz kolejny „pokazując” swoją ekspresję w batucie wydobył z orkiestry wspaniałe brzmienie, zasługujące na sypiące się zewsząd brawa.
A teraz o samym programie. Na debiutanckie dni wiosny Narodowe Forum Muzyki przygotowało właśnie „Święto wiosny” Igora Strawińskiego, które powstało dzięki inspiracjom rosyjskimi podaniami i obrzędami ludowymi. Premiera, która odbyła się 29 maja 1913r. w Paryżu zszokowała nowatorską muzyką i choreografią, przygotowaną przez Polaka Wacława Niżyńskiego. Energiczny, dziki taniec odbiegał od tradycyjnego baletu. Według relacji publiczność szybko podzieliła się na zwolenników i przeciwników kompozycji i w czasie koncertu rozpętała się kłótnia, w ruch poszły parasolki, uczestnicy koncertu obrzucali siebie nawzajem wyzwiskami. Warto więc było posłuchać tej żywiołowej muzyki, ocenianej jako największa kompozycja XX wieku.
Drugą propozycję adresowaną do miłośników muzyki poważnej była IV Symfonia B-dur Ludwiga van Beethovena pełna radości, beztroski i humoru.
Wyjazd do filharmonii otworzył cykl tegorocznych wyjazdów z cyklu „Delektuję się kulturą”, organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania naszej strony internetowej, na której informujemy o wyjazdowych wydarzeniach kulturalnych, a także do „podsuwania