facebook
Aktualności

Aktualności

Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137

Aktualności

archiwum >

Wydarzenia z ostatniego okresu

22/01/2021

Feryjne wyzwania – wyniki

Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca  szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

[więcej...]
Informacja o wyborze oferty
15/01/2021

Informacja o wyborze oferty

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021

[więcej...]
Odkryj swój Skarb 2020
13/01/2021

Odkryj swój Skarb 2020

Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury

[więcej...]
19/06/2017

Harce na ziemi i niebie

wstecz >

IV Festyn Integracyjny z Osobami Niepełnosprawnymi  w Smardzowie odbył się  (18.06.2017r.) pod hasłem „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Na niebie  harcowały więc latawce i  paralotnie, a na ziemi  rozbrzmiewały piosenki z repertuaru Urszuli.  Twarze muskał cieplutki wiatr.

 Boisko  z  ciekawymi  atrakcjami  przygotowanymi przez  Radę Sołecką wsi Smardzów, ks. Proboszcza Piotra Matusa, Stowarzyszenie "Razem dla Smardzowa"  i GCK w Jerzmanowej wypełniło się w mgnieniu oka.  Oprócz Smardzowian  miasteczko imprezowe  odwiedzili mieszkańcy  okolicznych miejscowości, w tym  osoby niepełnosprawne.  Tradycyjnie dopisali  zaproszeni goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej „ARKA” w Głogowie, którzy jak powiedziała nam dyrektor placówki Anna Bożko,  od dawna czekali na tę imprezę.

                Spotkanie rozpoczęła  msza św. celebrowana przez ks. Piotra, a tuż po niej z krótkim koncertem wystąpił  utalentowany akordeonista Tomasz Drabina. Festynowy czas  wypełniony był  szeregiem atrakcji. Dla najmłodszych Michał Wnuk przeprowadził   teatrzyk ekologiczny pt. „Don Kichot z wysypiska” oraz warsztaty poruszające kwestię segregacji odpadów.  Starsze dzieci oraz dorośli mogli  z bliska przyjrzeć się paralotniom, wiatrolotowi, popróbować swoich sił ze skrzydłem nośnym a także obejrzeć imponującą  wystawę modeli  samolotów, okrętów, statków i pojazdów  przygotowaną  przez  głogowskich modelarzy. Uwagę  uczestników  przyciągnęły  pokazy strażackie. Połączone  wspólne siły  strażaków ochotników z  Jaczowa i Smardzowa oraz  strażaków zawodowców efektywnie przeprowadziły upozorowaną akcję ratowniczą  z udziałem poszkodowanych w wypadku  busa. Dzięki drabinie wysokościowej  obsługiwanej przez  strażaków z Jerzmanowej można było zobaczyć Smardzów z perspektywy nieba. Fundacja PZU  zorganizowała mobilne miasteczko ruchu drogowego, w którym mali cykliści  uczyli się  prawidłowego  poruszania po wyznaczonej trasie.

                Jako, że  w haśle przewodnim  imprezy  znalazły się latawce także im poświęcono  trochę czasu. Zwycięzcy konkursu mieli od 4 do  x lat co pokazuje,   że  latawce można robić w różnym wieku i zawsze sprawiają  frajdę, szczególnie kiedy  latawiec wznosi się  i szybuje w powietrzu. Nagrodzone osoby otrzymały  nagrody rzeczowe ufundowane przez  GCK oraz  głogowskich modelarzy. Nagrody otrzymali także mali piosenkarze, dla których wyzwaniem były piosenki z repertuaru Urszuli. Tutaj dominowały  siostry Mysłowskie,  zespół  wokalistek  o nazwie  „Zimna Zośka” z Zofiówki  oraz Klaudiusz, który wraz z zespołem  z WTZ „ARKA” wykonał pięknie aranżowaną piosenkę  „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali  nagrody rzeczowe.

                Organizatorzy zadbali  o to, by każdy  uczestnik  nie wyszedł z festynu  głodny. Furorę  zrobiła plenerowa pizza prosto z pieca.  Serwowana była na bogato i pieczona  w piecu, użyczonym na tę okazję  przez ks. Piotra. Nie zabrakło też słodkości przygotowanych przez gospodynie ze Smardzowa.

                Jak zapowiedzieli organizatorzy  przyszłoroczny  festyn odbędzie się pod hasłem „Pszczółka Maja” i nawiązywać będzie do repertuaru śp. Zbigniewa Wodeckiego.

 

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do:

  • Warsztatów  Terapii Zajęciowej „ARKA”,
  • Fundacji PZU,
  • Związku Gmin Zagłębia Miedziowego,
  • Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczowie,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w  Jerzmanowej,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzowie,
  • Pana Zdzisława i Teamu Paralotniarzy
  • Głogowskich miłośników modelarstwa
  • Sołectwa Ruszowice
  • Mieszkańców wsi Smardzów