Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137
- kontakt@gckjerzmanowa.pl
- 76 838 43 24, 76 831 21 11
- Witaj na stronie portalu Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej
Aktualności
Aktualności
archiwum >Wydarzenia z ostatniego okresu
Feryjne wyzwania – wyniki
Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.
[więcej...]Informacja o wyborze oferty
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021
[więcej...]Odkryj swój Skarb 2020
Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury
[więcej...]Szkic, kanwa, igła grubości 22, ostry nożyk i przede wszystkim nici to najważniejsze narzędzia, z którymi zetknie się miłośnik haftu florenckiego. Do nauczenia i późniejszej pracy z wyszywaniem potrzebne są także dobre oczy.
Wczoraj (11.04) w świetlicy wiejskiej w Kurowicach 42a GCK zorganizowało warsztaty haftu florenckiego . Uczestnicy zajęć opanowali podstawy haftu, rozpoczynając swoją naukę od nawlekania igły a kończąc na wyhaftowaniu kolorowymi nićmi fragmentów kanwy. Zajęcia przeprowadziły przedstawicielki Fabryki Nici „ARIADNA” z Łodzi p. Monika Sternik oraz p. Anna Baranowicz. Panie przywiozły ze sobą przepiękne wyroby ich autorstwa, w których zastosowały m.in. haft florencki (poszewki na poduszki, serwety i obrusy).
W warsztatach uczestniczyły głównie panie, które do swoich artystycznych rękodzieł dołączą, jak obiecują, kolejne wyroby, tym razem z haftem florenckim. Połknęły bakcyla ! Uczestnikami zajęć byli również panowie, wszem wiadomo, że hafciarstwo rozpoczęli właśnie mężczyźni 500 – 600 lat p.n.e. mając wyłączność w rozwijaniu przemysłu włókienniczego. Pięknymi pracami mogą pochwalić się chłopaki z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie, którzy zetknęli się z haftem po raz pierwszy. Trzymamy kciuki za rozwijanie ich talentów !