Inspektorem ochrony danych jest pan Tomasz Wadas tel. 570 170 137
- kontakt@gckjerzmanowa.pl
- 76 838 43 24, 76 831 21 11
- Witaj na stronie portalu Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej
Aktualności
Aktualności
archiwum >Wydarzenia z ostatniego okresu
Feryjne wyzwania – wyniki
Czas tegorocznych ferii zimowych z pewnością zaliczyć można do udanych. Nie dość, że zawitała do nas prawdziwa zima, umożliwiająca szaleństwa na śniegu to zorganizowane przez nas konkursy online pn. „Feryjne wyzwania” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.
[więcej...]Informacja o wyborze oferty
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. realizacji zadania pn. ZAKUP I DOSTAWĘ MATERIAŁÓW BIUROWYCH DLA ADMINISTRACJI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ W ROKU 2021
[więcej...]Odkryj swój Skarb 2020
Chcemy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Na początku listopada 2020 wzięliśmy udział w II edycji konkursu „Odkryj swój Skarb 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury
[więcej...]Dobiegła końca inicjatywa pn. „Głogów blisko czy daleko?” realizowana ramach projektu „Jerzmanowskie Inicjatywy Kulturalne w Gminie Jerzmanowa”, podczas której mieszkańcy gminy oraz wsi Gaiki mieli okazję przekonać się ile prawdy jest w powiedzeniu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Realizacja zadania polegała na etapowym zwiedzaniu Głogowa, poznawaniu jego historii i najważniejszych zabytków. Uczestnicy projektu w październikowe soboty wyjeżdżali na wycieczki krajoznawcze do najbliżej położonego większego miasta jakim jest właśnie Głogów. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie wiedzy o kulturze i historii własnego regionu, ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej oraz integracja mieszkańców.
Wyjazdy poprzedziło spotkanie ze znanym regionalistą i pasjonatem historii Głogowa panem Irkiem Dominiakiem. Podczas spotkania, pan Ireneusz opowiadał o głogowskich „metamorfozach”. W bardzo ciekawy sposób przybliżył historię miasta, posługując się przykładami dawnej i obecnej architektury. Wraz z Panem Ireneuszem 25 osobowa grupa mieszkańców ruszyła śladem nadodrzańskich bunkrów, obejrzała cerkiew prawosławną i zwiedziła wnętrze fortyfikacji, znajdujące się w fosie miejskiej. Podczas innego wyjazdu mieszkańcy zwiedzali teren głogowskiego Ostrowa Tumskiego. Dużą atrakcją był godzinny rejs statkiem po Odrze. Ostatnia z wycieczek odbyła się w ostatnią październikową sobotę. Uczestnicy odwiedzili 4 najważniejsze punkty na turystycznej mapie głogowa: Muzeum Historyczno – Archeologiczne, blok koszarowy, wieżę ratuszową i sukiennice.
Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gaików. Każdy z wyjazdów gromadził ok 20. uczestników, którzy przekonali się o niezwykłości regionu. Wyjazdy pozytywnie zintegrowały mieszkańców i rzuciły nowe światło na postrzeganie swojej małej ojczyzny.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019